Spermidin od MOLEQLAR®, 60 kapslí

890 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
21.5.2024

Podpořte své zdraví, kognitivní funkce a dlouhověkost pomocí vysoké dávky spermidinu z extraktu sóji a prášku chlorella.

Spermidin obsažený v doplňku stravy může:

  • Regulovat proces autofagie a pomoci udržet zdraví a výkonnost buněk
  • Podpořit zdravý metabolismus a udržet rovnováhu metabolických procesů
  • Pomoci chránit DNA před oxidativním stresem
  • Podpořit buněčný růst a dělení buněk

Obsah: 60 kapslí | Vhodné pro vegany | Bez lepku | Doplněk stravy

Detailní informace

Do 24 hodin
Do 24 hodin
expedujeme objednávku
Přírodní výtažky
Přírodní výtažky
koncentrované extrakty
Výroba v ČR
Výroba v ČR
kvalita bez kompromisu

Detailní popis produktu

Spermidin od MOLEQLAR® pro podporu dlouhověkosti

Spermidin je endogenní látka přítomná ve všech živých organismech a buňkách, která se stala středem pozornosti buněčného výzkumu. Patří do skupiny biogenních aminů, a je tak velkou nadějí výzkumu dlouhověkosti. Přirozená koncentrace spermidinu s věkem klesá, jelikož jej tělo nedokáže produkovat dostatečné množství.
Spermidin se přirozeně vyskytuje v určitých potravinách, jako jsou sýry, ryby, houby, zelenina, ale také chlorella, spirulina či mladý ječmen. Právě prášek z chlorelly spolu s extraktem sóji obsahuje doplněk stravy od MoleQlar, který poskytuje vysokou dávku 3 mg spermidinu na porci. Spermidin má silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti a je stěžejní pro celou řadu funkcí buněk v těle.

Autofagie – samočistící proces likvidace molekulárního odpadu
Autofagie je velmi důležitou funkcí buněk, při které dochází k likvidaci molekulárního odpadu. Jedná se o samočistící proces, při kterém buňka likviduje nebo recykluje špatně poskládané proteiny. Díky tomu mohou buňky optimálně pracovat, jelikož nejsou zatíženy.
Pro hladký průběh autofagie je kromě jiného důležitý právě spermidin. Podle výzkumů klesá s přibývajícím věkem jak koncentrace spermidinu, tak samočistící aktivita. Tato dysfunkce může podporovat vznik metabolických onemocnění, infekcí nebo neurodegenerativních onemocnění.

V roce 2016 byla provedena studie na Univerzitě v Grazu v Rakousku, která zkoumala vliv přísunu spermidinu na zdraví mozku a paměť. Studie ukázala, že přidání spermidinu do stravy vedlo k výraznému zlepšení kognitivních funkcí a ochraně mozkových buněk. Cílem výzkumu bylo také zjistit, zda přidání spermidinu do stravy může prodloužit životnost a zlepšit zdravotní stav laboratorních zvířat. Vědci se zaměřili na pozorování vlivu spermidinu na proces stárnutí, zejména na ochranu mitochondrií, které jsou zodpovědné za produkci energie v buňkách.

Účinky potvrzené vědou

Spermidin je spojen s podporou zdraví a délky života a ovlivňuje proces stárnutí různými způsoby. Při studii na rakouské Universität Graz se ukázalo, že perorální suplementace polyaminu spermidinu u myší prodlužuje život, má kardioprotektivní účinky a podporuje kognitivní funkce. U lidí pak zvýšení hladiny spermidinu ve stravě dle dotazníku vedlo ke snížení krevního tlaku a nižšímu výskytu kardiovaskulárních onemocnění.

Užívání

Užívejte dvě kapsle denně se sklenicí čisté vody, nebo se řiďte doporučením lékaře.

Složení:

Kapsle obsahují: Prášek z řasy Chlorella obsahující spermidin (49,6 %) a extrakt ze sójových bobů obsahující spermidin (35,5 %).

Obsah: 60 kapslí

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v chladu a suchu. Nevystavujte slunečnímu záření.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad [&] techka s.r.o.
Redesign by Filipes Media 🧡