Betain (TMG) od MOLEQLAR®, 60 kapslí

390 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
21.5.2024

Podpořte svou dlouhověkost čistým betainovým práškem ve formě kapslí.

Betain obsažený v doplňku stravy může:

  • Podpořit životně důležité metylační procesy v lidském těle
  • Podpořit ochranu před metabolickým onemocněním
  • Podpořit syntézu buněčného proteinu a růst svalů
  • Pozitivně ovlivňovat proces stárnutí

Obsah: 60 kapslí | Vhodné pro vegany | Bez lepku | Doplněk stravy

Detailní informace

Do 24 hodin
Do 24 hodin
expedujeme objednávku
Přírodní výtažky
Přírodní výtažky
koncentrované extrakty
Výroba v ČR
Výroba v ČR
kvalita bez kompromisu

Detailní popis produktu

Betain v kostce

Betain neboli trimethylglycin (TMG) se přirozeně vyskytuje například ve špenátu, červené řepě nebo quinoi, ale také v našem těle. Jedná se o derivát aminokyseliny glycinu, který má účinky a vlastnosti podobné vitamínům a působí jako dárce methylové skupiny a osmolyt.

Betain jako dárce methylové skupiny

Methylová skupina je v chemii nejjednodušší organické uspořádání jednoho uhlíku a tří atomů vodíku, která tvoří část větší molekuly. Betain obsahuje tři methylové skupiny, jejichž funkci může předávat pomocí metylace dalším molekulám, jejichž vlastnosti se tak mění, což je zásadní krok mnoha fyziologických procesů v našem těle. Kromě toho betain působí silně protizánětlivým účinkem.

Snížení nebezpečné hladiny homocysteinu
Homocystein je fyziologický meziprodukt, který přirozeně vzniká při metabolismu demetylací z esenciální aminokyseliny methioninu. Jeho zvýšený obsah v krevní plazmě je považován za nezávislý rizikový faktor pro řadu onemocnění, jako jsou diabetes mellitus, Alzheimerova choroba a kardiovaskulární onemocnění.
Stejně jako se homocystein tvoří v buňce z methioninu, může být za pomoci darování methylové skupiny betainu přeměněn zpět na methionin. Snižuje se tak jeho nebezpečně vysoká hladina a tím riziko propuknutí onemocnění.

Batain jako osmolyt

Když se změní poměr tekutin vně a uvnitř buněk, vzniká nerovnováha, která může vést až ke smrti buněk. Rovnováhu tekutin v buňce pak pomáhá udržovat látka zvaná osmolyt.
Pokud betain není součástí metylačního metabolismu, absorbuje jej tkáň a působí jako organický osmolyt při regulaci objemu buněk. Chrání je tak stabilizací vodní a energetické rovnováhy. V kosterním svalstvu betain přispívá k otoku svalových vláken, stimuluje syntézu bílkovin a zlepšuje jejich stabilitu. Kromě toho také podporuje biosyntézu a dostupnost kreatinu.
Předpokládá se, že betain kombinací těchto anabolických procesů podporuje růst svalů. Dle vědeckých studií může mít suplementace betainu pozitivní vliv na hubnutí, zvýšení fyzické kondice a nárůst svalů.
Betain a dlouhověkost
Betain různými způsoby ovlivňuje proces stárnutí. Dle studií je spojený se zvýšením zdraví i délky života, zejména skrze pozitivní účinky na epigenom, zánětlivost a proteostázu, které patří mezi charakteristické znaky stárnutí.

Užívání

Užívejte dvě kapsle denně asi hodinu po jídle nebo s jídlem, nejlépe se snídaní a večeří, se sklenicí teplé vody (pro lepší rozpustnost), nebo se řiďte doporučením lékaře.

Složení:

Kapsle obsahují: Betain (trimethylglycin/TMG). Dávkování: 1000 mg (2 kapsle).

Obsah: 60 kapslí

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v chladu a suchu. Nevystavujte slunečnímu záření.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad [&] techka s.r.o.
Redesign by Filipes Media 🧡