Ingredience

N-Acetyl-L-Tyrosin

NALT

N-Acetyl L-Tyrosin (NALT) je upravená forma aminokyseliny L-tyrosinu důležité pro tvorbu nervových přenašečů dopaminu a noradrenalinu. L-tyrosin se obvykle užívá pro zvýšení hladiny těchto nervových přenašečů. Zvýšená hladina dopaminu umožňuje lepší koncentraci, uspořádat si myšlenky a pracovat na nejvyšší výkon. Funkcí noradrenalinu je umožnit krátkodobě v organizmu zvýšenou aktivitu. Akutní stres má tendenci snižovat jeho hladinu, a proto je vhodné jeho hladinu zvyšovat.
NALT je vysoce efektivním nootropikum a zvýšení hladiny domainu a noradrenalinu má schopnost zlepšovat kognitivní funkce a výkonnost i ve stresujících podmínkách (např. extrémně hlučné prostředí apod.). Navíc l-tyrosin stimuluje produkci hormonů štítné žlázy které jsou nezbytné pro zachování psychického i fyzického zdraví. "

Griffonia simplicifolia

 

Griffonia simplicifolia se bez nadsázky může nazývat „rostlinou štěstí". Roste v pralesech západní Afriky a její semena obsahují 5-Hydroxytryptofan (5-HTP), který se v lidském organismu podílí na produkci hormonu serotoninu. Ten má prokazatelný vliv na zlepšení nálady a potlačovaní úzkosti.

Griffonia pomáhá při poruchách pozornosti, zmírňuje návaly horka a podílí se i na celkovém zklidnění během usínání a spánku. Její semena se používají už po staletí a patří k oblíbeným složkám potravinových doplňků.

Třezalka tečkovaná

 

Třezalka tečkovaná a její účinky jsou už po staletí známé prakticky po celém světě včetně střední Evropy. Své využití nachází při problémech s nespavostí, s úzkostmi nebo jako zmírnění stresu a depresí. Na náš organismus má uklidňující účinky a už naši předkové s její pomocí bojovali proti neurózám nebo nervovému vyčerpání.
Zklidňující účinky rostliny dokazuje i to, že se používá při léčení nejrůzějších zranění, nervových obtíží nebo namožení svalů po namáhavé činnosti. Třezalkový olej je pro změnu oblíbenou a vyhledávanou součástí aromaterapických masáží.

Související produkty

Produkty Mentis Lab lze také kombinovat mezi sebou a dosáhnout tak ještě lepších účinků na vaše tělo i mysl.

Co říkají zákazníci

Často kladené otázky

 • Za jak dlouhou dobu jsou znatelné účinky?

  Podle zkušeností uživatelů je účinek znatelný do jedné hodiny.

 • Jak a kdy správně užívat Mentis UP?

  Doporučujeme užívat 1 až 2 kapsle denně podle potřeby, ideálně na prázdný žaludek.

 • Je možné užívat Mentis UP dlouhodobě?

  Ano, kombinace aktivních látek v doplňku umožňuje jeho každodenní užívání.

 • Pro koho je Mentis UP určený?

  Výrobek doporučujeme všem dospělým, kteří hledají recept na okamžité zlepšení nálady nebo na dlouhodobé zvládání psychické nepohody.

 • Je možné užívat Mentis UP v těhotenství?

  Ačkoli u látek obsažených v doplňku nebyla prokázána toxicita na lidský organismus, nedoporučujeme užívání doplňku během těhotenství či kojení, případně doporučujeme konzumaci konzultovat s vaším lékařem.

   

 • Je možné užívat Mentis UP s jinými léky?

  Látky obsažené v Mentis UP zvyšují množství serotoninu a dopaminu v těle, proto nedoporučujeme kombinovat doplněk s léky ze skupiny antidepresiv. Pokud užíváte nějaké léky doporučujeme užívání doplňku konzultovat s Vaším lékařem.

   

 • Mohu Mentis UP kombinovat s jiným doplňkem řady Mentis?

  Ano, všechny naše doplňky připravujeme tak, aby mohly být užívány společně. Každý z nich totiž pokrývá jinou část potřeby člověka.

 • Je Mentis UP vhodný i pro děti?

  Množství účinných látek v doplňku bylo navrženo pro dospělou osobu, a ačkoli u látek nebyla prokázána toxicita pro lidský organismus, podávání dětem nedoporučujeme. Pro děti připravujeme speciální produkty, které se brzy objeví na trhu.

   

 • Je Mentis UP vhodný i pro vegany a alergiky?

  Ano, produkt neobsahuje živočišnou složku, je vyroben bez konzervačních látek, umělých barviv, příchutí a aromat. Přípravu, výrobu a kompletaci pro nás zajišťuje partner, který úzce spolupracuje s farmaceutickými společnostmi. Všechny látky jsou produkovány renomovanými dodavateli a jsou dodávány s certifikátem kvality.

   

 • Co znamená pojem standardizovaný extrakt?

  Jedná se o extrakt dané byliny, který má účinnou látku ve stanovené koncentraci, což zaručuje požadovaný obsah dané látky v doplňku.