Mentis ZEN

339 Kč / ks
Momentálně nedostupné (>5 ks)

Zvyšte odolnost vůči stresu a usínejte s čistou hlavou.

Smíchali jsme bylinné extrakty s jejichž pomocí zvládnete náročné období dlouhodobého stresu i úzkosti. Stačí 1-2 kapsle denně. Posílíte tím svoji psychickou odolnost, paměť i soustředění.

Obsah: 30 kapslí | Vhodné i pro vegany | Doplněk stravy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mentis ZEN

3 bylinné extrakty v ideální kombinaci

Bakopa drobnolistá pomáhá zvládat stres, Rozchodnice růžová posiluje psychickou odolnost, Vitánie snodárná podporuje duševní zdraví a rovnováhu.

Vymysleli jsme recepturu, která vám pomůže zbavit se stresu a posílit psychickou odolnost.

Odolnost v situacích zavánějících stresem

Všechny složky Mentis Zen dokáží společně pozitivně a dlouhodobě ovlivnit stav našeho organismu. Trojice adaptogenů přispívá k duševnímu zdraví a ke kvalitnímu spánku.

Mentis Zen vás podpoří, když jste dlouhodobě pod tlakem a cítíte úzkosti.
Mentis ZEN
Mentis ZEN

1-2 kapsle denně

Dejte si jednu ráno, než vyrazíte do denního shonu a jednu večer místo meditace. Užívejte nejlépe společně s jídlem.

Nejlépe Mentis Zen funguje dlouhodobě. Vyzkoušejte ho alespoň 3 dny po sobě, nebo jednorázově 2 kapsle, když se stres nakupí a chcete se ho zbavit hned.

Ingredience

Vitánie snodárná (Ashwagandha)

300 mg/600 mg, extrakt

Vitánie snodárná (Ashwagandha) je známá už tisíce let jako jedna z nejúčinnějších bylin, kterou kdy ajurvédská medicína objevila. Je to silný adaptogen, což znamená, že pomáhá organismu zvýšit jeho odolnost a adaptovat se na psychický i fyzický stres. Prameny uvádějí její blahodárné účinky nejen v případech nervového vyčerpání, únavy a pocitu vyhoření, ale i jako prostředku proti impotenci nebo nízkému počtu spermií.

Jako účiný adaptogen dokáže Ashwagandha snižovat hladinu stresového hormonu kortizolu a má schopnost zmírnit depresi a úzkost.

Bakopa drobnolistá

200 mg/400 mg, extrakt

Bakopa drobnolistá (Bacopa monnieri) ovlivňuje hladinu acetylcholinu v mozku a má výrazné antioxidační účinky, díky čemuž zlepšuje paměť a působí jako prevence infarktu, mozkových příhod a ostatních neurodegenerativních onemocnění. Přispívá také k lepší adaptabilitě našeho mozku na stres, čímž zabraňuje jeho poškození a udržuje ho v kondici.

Tato vytrvalá rostlina pochází z mokřadů jehovýchodní Asie a často byla také nazývána Brahmi na počest boha-stvořitele jménem Brahma. I to dokazuje, jaká moc jí byla připisována. Užívala se na zlepšení kognitivních funkcí třeba při učení dlouhých pasáží textu.

Rozchodnice růžová

50 mg/100 mg, extrakt

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je oblíbený adaptogen, který zlepšuje reakce těla na stres a únavu. Udržuje mozek v kondici a stimuluje nervový systém v boji proti únavě. Některé studie naznačují, že učinné organické látky obsažené v rozchodnici (rosaviny a salidrosiny) mají potenciál v pomoci při opravě poškozených neuronů a aktivují syntézu adenosintrifosfátu, který je pro tělo i mozek hlavním zdrojem energie.

Tato rostlina, která se vyskytuje v arktických částech Asie a Evropy, je v medicíně využívána už od starověku. Dnes se o ní mluví jako o ideálním nootropiku pro studenty. Zvyšuje totiž pozornost při úkolech zaměřených na detaily a zlepšuje koncentraci na delší časový úsek.

Rozchodnice ovlivňuje hladinu serotoninu, noradrenalinu a beta-endorfinů v našem mozku, čímž dokáže zlepšovat náladu a pomáhá organismu dostat se ve stresových situacích zpět do uvolněného stavu.

Složení: Vitánie snodárná extrakt (kořen), bakopa drobnolistá extrakt (rostlina), celulóza (kapsle), rozchodnice růžová extrakt (kořen).

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v chladu a suchu. Nevystavujte slunečnímu záření.

Otázky a odpovědi

Pro koho je Mentis Zen určený?

Mentis Zen lze doporučit dospělým, kteří žijí pod dlouhodobým tlakem a stresem. Je vhodný také pro všechny, kteří aktuálně procházejí stresovou situací nebos e na podobnou situaci připravují.

Jak správně užívat Mentis Zen?

Doporučujeme užívat 1-2 kapsle denně spolu s jídlem obsahujícím tuky (např. vejce, ořechy nebo krillový olej).

Za jak dlouhou dobu jsou znatelné účinky?

Toto je velmi individuální, ale podle zkušeností uživatelů je účinek znatelný do jedné hodiny. Není také neobvyklé, že se účinek může dostavit až v rámci jednoho až tří dnů. Pokud se v tomto rozmezí požadovaný účinek nedostaví, zvyšte dávku na 2 kapsle denně. Bakopa drobnolistá potřebuje pro maximální využití zhruba dvoutýdenním užívání.

Je možné užívat Mentis Zen dlouhodobě?

Ano, látky obsažené v Mentis Zen užívají lidé již po staletí a za tu dobu u nich nebyla prokázána toxicita pro lidský organismus, a to ani při dlouhodobém užívání. Naopak, dlouhodobé užívání pomáhá maximálně vytěžit jejich potenciál.

Je možné užívat Mentis Zen v těhotenství?

Ačkoli u látek obsažených v doplňku nebyla prokázána toxicita pro lidský organismus, nedoporučujeme užívání doplňku během těhotenství či kojení, případně doporučujeme jeho konzumaci konzultovat s vaším lékařem.

Je možné užívat Mentis Zen s jinými léky?

Ve většině případů je užívání Mentis Zen s jinými léky možné, ale některé látky obsažené v doplňku mohou zvyšovat účinnost některých léků, a proto doporučujeme užívání doplňku konzultovat s Vaším lékařem.

Mohu Mentis Zen kombinovat s jiným doplňkem z řady Mentis?

Ano, všechny naše doplňky připravujeme tak, aby mohly být užívány společně. Každý z nich totiž pokrývá jinou část potřeby člověka.

Je Mentis Zen vhodný i pro děti?

Množství účinných látek v doplňku bylo navrženo pro dospělou osobu, a proto podávání dětem nedoporučujeme.

Co znamená pojem standardizovaný extrakt?

Jedná se o extrakt dané byliny, který má účinnou látku ve stanovené koncentraci, což zaručuje požadovaný obsah dané látky v doplňku.

 

Mentis Zen

Účinky ověřené v laboratoři

Na složení nešetříme. Používáme přírodní látky v té nejsilnější koncentraci a pečlivě vybíráme certifikované dodavatele.
Sledujeme světové trendy, testujeme nejúčinnější kombinace, dodržujeme standardy HACCP a GMP.
Pozitivní efekt surovin dokládají klinické studie. Za výsledky mluví naše zkušenosti a spokojenost našich zákazníků.

Reference

Veronika, 35 let

S tím, že moje povolání může přinášet stresové situace, jsem se smířila. Nechtěla jsem ale dopustit, aby psychické vypětí v práci ovlivnilo mojí rodinu. Namísto dřívějších čajů jsem vyzkoušela Mentis Zen. Obsahuje podobné látky, jeho účinky ale cítím mnohem výrazněji.

Martin, 45 let

Vyzkoušel jsem to jen tak a neočekával žádné účinky. Měl jsem boreliozu a bojuju s únavou a klouby. V práci hodně stresového vypětí + hodně km za volantem. Po třech dnech (Mentis Zen) jsem pocítil, že jsem o hodně klidnější a stresové situace zvládám lépe. Ráno se mi i líp vstává. Všem doporučuji!

Eva, 42 let

Když máte před sebou vypsaný recept na antidepresiva, protože lékař nemá čas se zabývat potížemi, které mu popisujete a nehledá jiné řešení, tak si je hledáte sami. Mentis Zen mi pomohl od únavy, nespavosti a bolesti trojklanného nervu.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
B Avatar autora | 30.11.2021
S produktem jsem velmi spokojená. Jehož účinek se velmi těžko popisuje, nejlépe vidím rozdíl, když ho delší dobu neužívám. Nějak jsou stresové situace méně hladké, mají hlubší emoční dopad a celkově vypořádání se s s různými stresovými faktory více drhne. Jdu objednat další várku ;)
5
BV Avatar autora | 1.6.2021
Jsem velmi spokojená, Mentis Zen mi pomáhá spát, vyrovnávat energii a snižovat dopady stresu. Používám ho experimentálně na snižování hladiny kortizolu a musím říct, že funguje nad míru očekávání. Určitě by stálo za to věnovat pozornost výzkumu, co dlouhodobě zvýšená hladina kortizolu způsobuje, jak tento stav zvládat a dostat opět do normálu.
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení