GlyNAC (glycine & N-acetyl-cysteine) od MOLEQLAR®, 180 kapslí

880 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024

Bojujte proti příznakům stárnutí pomocí účinného prekurzorového komplexu pro molekulu glutathionu, který je stěžejní v boji s volnými radikály.

Účinné složky v doplňku stravy GlyNAC:

  • Mohou podpořit funkci mitochondrií
  • Mají pozitivní účinky na potlačení znaků stárnutí
  • Jsou účinným prekurzorovým komplexem pro molekulu glutathionu

Obsah: 180 kapslí | Vhodné pro vegany | Bez lepku | Doplněk stravy

Detailní informace

Do 24 hodin
Do 24 hodin
expedujeme objednávku
Přírodní výtažky
Přírodní výtažky
koncentrované extrakty
Výroba v ČR
Výroba v ČR
kvalita bez kompromisu

Detailní popis produktu

Glutathion: Účinná ochrana před volnými radikály

Glutathion je nejdůležitějším antioxidantem v lidském těle. Nachází se téměř ve všech buňkách, které chrání a zároveň napomáhá jejich regeneraci.
Pomocí elektronů neutralizuje nahromaděné volné radikály, které mohou v nadměrném množství způsobit buněčné poškození. Podporuje detoxikaci přeměnou toxických látek na látky rozpustné ve vodě. Dokáže regenerovat další důležité antioxidanty, jako jsou vitamíny C a E.

GlyNAC: Glycin a N-Acetyl-Cystein

GlyNAC se skládá ze dvou molekul – z neesenciální aminokyseliny L-glycin a antioxidantu N-Acetyl-Cystein. Jejich kombinací vzniká aktivní komplex, u kterého byl prokázán pozitivní vliv na stárnutí ve studiích na zvířatech i lidech. Společně také tvoří účinný prekurzor pro glutathion – nejdůležitější antioxidant v lidském těle.
Glutathion se skládá ze tří různých aminokyselin: cysteinu, glycinu a glutamátu. Přijatý NAC se do našich buněk dostává krví, odkud se hydrolýzou uvolňuje cystein, který následně reaguje s glutamátem a nakonec se spojí s glycinem. Prekurzor GlyNAC tak poskytuje dva ze tří stavebních kamenů pro glutathion.

Glutathion vs. prekurzor glutathionu GlyNAC

Oxidační stres je stěžejní pro správnou funkci našich buněk, například pro boj s patogeny, ale příliš velké množství oxidačního stresu způsobeného volnými radikály je již škodlivé. Glutathion volné radikály neutralizuje, pro udržení rovnováhy jej však nelze doplňovat přímo, jelikož má na jeho množství každá buňka specifické nároky.
Proto je vhodné suplementovat prekurzor glutathionu GlyNAC, s jehož pomocí si naše tělo může regulovat potřebné množství glutathionu individuálně. Když má tak buňka glutathionu dostatek, neabsorbuje GlyNAC a neprodukuje další.

Účinky potvrzené vědou

Ve studii provedené na myších se ukázalo, že užívání GlyNAC může prodloužit život až o 24 %. Zda lze tohoto výsledku dosáhnout i u lidí ještě není jasné, byly však prokázány významné účinky na různé znaky stárnutí.
Mitochondrie jsou v podstatě buněčné elektrárny na výrobu energie, se zvyšujícím se věkem však v našem těle ubývají a ztrácí svou účinnost. Podle některých studií lze úpadek mitochondrií do určitého stupně zvrátit pomocí sportu, zdravé stravy a otužování. V randomizované dvojitě zaslepené studii Bayor College of Medicine pak bylo prokázáno, že GlyNAC může tuto snahu na zlepšení mitochondriální funkce výrazně podpořit.
V další randomizované studii byl sledován účinek na skupinu, která neměnila svůj jídelníček, ani životní styl. Pravidelné užívání prospělo zejména starším subjektům, jimž se snížil krevní tlak, obvod břicha a citlivost na inzulín. Kromě toho autoři studie identifikovali zmenšení zánětu, snížení množství senescentních buněk a zvýšení stability genomu.

Užívání

Užívejte tři kapsle se sklenicí čisté vody ráno před snídaní, nebo se řiďte doporučením lékaře.

Složení:

Obsah v jedné kapsli: L-Glycin 190 mg, N-acetyl cystein 190 mg.

Obsah: 180 kapslí

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v chladu a suchu. Nevystavujte slunečnímu záření.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad [&] techka s.r.o.
Redesign by Filipes Media 🧡