QNESIUM (Hořčík) od MOLEQLAR®, 120 kapslí

590 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
21.5.2024

Podpořte normální funkci svého těla s vysoce kvalitním komplexem hořčíku se sedmi sloučeninami hořčíku a vitamínem B6 pro lepší biologickou dostupnost.

Doplněk stravy QNESIUM:

  • Zahrnuje sedm sloučenin hořčíku pro zvýšení účinnosti
  • Obsahuje vitamín B6 pro maximalizaci biologické dostupnosti
  • Přispívá k optimální hladině hořčíku a normální funkci těla

Obsah: 120 kapslí | Doplněk stravy

Detailní informace

Do 24 hodin
Do 24 hodin
expedujeme objednávku
Přírodní výtažky
Přírodní výtažky
koncentrované extrakty
Výroba v ČR
Výroba v ČR
kvalita bez kompromisu

Detailní popis produktu

Hořčík v kostce

Hořčík se podílí na více než 300 různých reakcích v našem těle. Přibližně 60 % účinkuje v kostech, zbytek je pak distribuován po zbytku těla, například do svalů a nervových buněk. Je zároveň základní mikroživinou, což znamená, že si jej naše tělo neumí vyrobit sami a jsme závislí na příjmu ze stravy a/nebo doplňků stravy.

Optimální množství hořčíku
V našem těle je kolem 25 g hořčíku, který se nachází zejména v kostech a svalech. Každý den pak ztrácíme cca 100 mg, které je třeba nahradit. Toto číslo však ovlivňuje řada proměnných, jako je vstřebatelnost hořčíku, zdravotní stav či fyzická aktivita. Doporučená denní dávka hořčíku v Česku je pak 375 mg. Toto číslo se však může lišit dle konkrétní situace, ale také formy hořčíku, kterou přijímáme.
Celá řada běžných potravin rostlinného původu, jako jsou dýňová semínka, ořechy, cizrna či ovesné vločky, obsahuje hořčík. Vzhledem k různé vstřebatelnosti jednotlivých sloučenin však většina populace trpí jeho nedostatkem a sahá po doplňcích stravy.

Nedostatek hořčíku
Nedostatek hořčíku je velmi častý, jeho příznaky jsou však vcelku nespecifické. Mohou se projevovat například jako mírná nevolnost, svalové křeče, ztráta chuti k jídlu nebo celková slabost. Velkou rozmanitost příznaků způsobuje vysoký počet metabolických procesů, na kterých se hořčík podílí.

QNESIUM: Hořčík od MOLEQLAR®

Hořčík existuje v mnoha formách, jelikož molekula hořčíku je vždy přítomna ve vázané formě spolu s jinou molekulou. Právě toto spojení ovlivňuje absorpci a biologickou dostupnost. Aby byl doplněk stravy QNESIUM co nejúčinnější, je použito sedm různých sloučenin hořčíku:
Oxid hořečnatý
Oxid hořečnatý (MgO) je nejrozšířenější formou hořčíku, kterou najdete ve většině doplňků stravy. Jeho nevýhodou je nízká biologická dostupnost – tělo dokáže vstřebat pouhá 4 %, z 500mg dávky tak vstřebá pouze asi 20 mg. Mezi jeho benefity však patří schopnost vázat vodu, která může pomoci rozhýbat střeva při zácpě.
Chlorid hořečnatý
Chlorid hořečnatý (MgCl) je spolu s oxidem hořečnatým jednou z anorganických sloučenin hořčíku. Na rozdíl od MgO je biologická dostupnost MgCl výrazně vyšší, a to až 80 %. Nevýhodou MgCl však je, že se vstřebává již v tenkém střevě a u některých lidí může vést ke střevním potížím, pokud je užíván samostatně. Právě proto je obvykle součástí komplexu hořčíku.
Bisglycinát hořečnatý
Bisglycinát hořečnatý má asi 80% biologickou dostupnost. Je to způsobeno tím, že se nemusí vstřebávat prostřednictvím přenašečů minerálů ve střevě, ale je absorbován odděleně díky kombinaci s aminokyselinou glycinem. Bisglycinát hořečnatý také dokáže procházet hematoencefalickou bariérou, což může mít pozitivní vliv na kognitivní výkon a kvalitu spánku. Tato schopnost byla zjištěna pouze u dvou sloučenin: u bisglycinátu a L-threonátu hořečnatého.
Malát hořečnatý
Malát hořečnatý vzniká kombinací hořčíku s kyselinou jablečnou, která zvyšuje jeho biologickou dostupnost, a bylo prokázáno, že zmírňuje únavu a bolest svalů. Malát zároveň hraje důležitou roli v našem citrátovém cyklu, metabolickém procesu mitochondrií.
Taurát hořečnatý
Taurát hořečnatý vzniká kombinací hořčíku s aminokyselinou taurinem. Taurin opět zvyšuje biologickou dostupnost hořčíku, kromě toho má také pozitivní vliv na známky stárnutí.
Citrát hořečnatý
Citrát hořečnatý vzniká kombinací hořčíku s kyselinou citronovou. Jeho biologická dostupnost je jedna z nejvyšších s více než 80% vstřebatelností. Tato kombinace navíc podporuje trávení a může účinně ulevit od mírných problémů se zácpou.
Orotát hořečnatý
Orotát hořečnatý vzniká kombinací hořčíku s kyselinou orotovou. Studie naznačují, že právě tato kombinace je nejúčinnější při podpoře funkce srdce. Kromě toho má orotát hořečnatý pozitivní vliv na náš mikrobiom, což vede ke zlepšení symbiózy střevních bakterií.
Vitamín B6
Pro maximalizaci vstřebatelnosti je pak komplex hořčíku doplněný vitamínem B6. Prospěšnost této kombinace byla testována v několika studiích, ze kterých je patrné, že obsah vitamínu B6 může účinky hořčíku zvýšit.

Užívání

Užívejte tři kapsle denně společně se sklenicí vody, nebo se řiďte doporučením lékaře.

Složení:

Kapsle obsahují: Bisglycinát hořečnatý, tri-dicitrát hořečnatý, taurát hořečnatý, oxid hořečnatý, malát hořečnatý, chlorid hořečnatý, orotát hořečnatý a vitamin B6/pyridoxal-5-fosfát. DÁVKA 250 mg elementárního hořčíku a 0,21 mg vitaminu B6 (3 kapsle).

Obsah: 120 kapslí

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v chladu a suchu. Nevystavujte slunečnímu záření.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad [&] techka s.r.o.
Redesign by Filipes Media 🧡