Glucosamine od MOLEQLAR®, 90 kapslí

440 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
21.5.2024

Podpořte zdraví svého pohybového systému a dlouhověkost pomocí vysoce kvalitní veganské sloučeniny D-glukosaminu a sulfátu.

Glukosamin obsažený v doplňku stravy může:

  • Podpořit zdraví pohybového aparátu
  • Stimulovat produkci mitochondrií a snižovat zánět v buňce
  • Podpořit autofagii – recyklační systém buněk, které již nefungují efektivně

Obsah: 90 kapslí | Vhodné pro vegany | Bez lepku | Doplněk stravy

Detailní informace

Do 24 hodin
Do 24 hodin
expedujeme objednávku
Přírodní výtažky
Přírodní výtažky
koncentrované extrakty
Výroba v ČR
Výroba v ČR
kvalita bez kompromisu

Detailní popis produktu

Glukosamin v kostce

Glukosamin se přirozeně vyskytuje v našem těle, jelikož je součástí kloubní tekutiny, chrupavky a pojivové tkáně. Kromě toho se nachází také ve schránkách měkkýšů, v kostech zvířat, v kostní dřeni a v některých houbách.
Molekula glukosaminu v našem těle slouží jako prekurzor pro tvorbu glykosylovaných bílkovin a tuků. Naše tělo jej potřebuje pro syntézu řady látek, například glykosaminu, glykanu a glykoproteinu, které jsou důležitými složkami kloubů, chrupavek, vazů, šlach i synoviální tekutiny.
Jako doplněk stravy se glukosamin dlouhodobě využívá v boji s bolestí kloubů a kolen. Vědecké studie ale v posledních letech zkoumají především pozitivní vliv glukosaminu na dlouhověkost.

Glukosamin a pohybový aparát

Glukosamin je vyhledávaný zejména pro svůj pozitivní vliv na bolest kloubů a kolen. Přestože glukosamin ve studiích vykazuje rozporuplné výsledky, nová studie z roku 2020 dospěla k závěru, že glukosamin sulfát v pravidelné dávce 1500 mg denně má ochranný účinek na chrupavku, může snížit bolest a zvýšit pohyblivost. Rozporuplné výsledky studií mohou souviset s různou účinností glukosaminu na artritidu a osteoartrózu. U osteoartrózy hraje důležitou roli zejména věk, u artritidy pak zánět. Glukosamin může snižovat uvolňování prozánětlivých cytokinů, což může potlačit právě rozvoj zánětu u artritidy.

Glukosamin a dlouhověkost

Nejnovější vědecké studie, které se zabývají glukosaminem, se soustředí zejména na jeho vliv na dlouhověkost. Studie z roku 2014 ukázala, že glukosamin má pozitivní vliv na délku života u háďátka obecného. Další studie z roku 2018 pak tyto výsledky na stejném modelovém organismu potvrdila, ale zatím není jasné, nakolik je lze přenést na člověka.
Život prodlužující účinek je připisován aktivaci autofagie, důležité funkce buněk, při které dochází k likvidaci molekulárního odpadu. Jedná se o samočistící proces, při kterém buňka likviduje nebo recykluje špatně poskládané proteiny a může tak nadále optimálně pracovat bez zatížení. Se zvyšujícím věkem se však proces autofagie zpomaluje. Glukosamin pak autofagii v těle aktivuje prostřednictvím signálních drah, jako je dráha mTOR, podobně jako půst.

Užívání

Užívejte jednu kapsli denně se sklenicí čisté vody, ideálně v době oběda, nebo se řiďte doporučením lékaře.

Složení:

Kapsle obsahují: D-glukosamin sulfát chlorid draselný. Dávkování: 1000 mg D-glukosamin sulfátu (1 kapsle).

Obsah: 90 kapslí

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v chladu a suchu. Nevystavujte slunečnímu záření.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad [&] techka s.r.o.
Redesign by Filipes Media 🧡