Vitamín K2, 90 kapslí

549 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
16.4.2024

Podpořte zdraví kostí a kardiovaskulárního systému. Vitamin K přispívá ke zvýšení hustoty kostí a pomáhá předcházet kalcifikaci tepen

Vitamin K může přinášet následující benefity:

  • Pomáhá zabraňovat kalcifikaci (zvápenatění) tepen, čímž podporuje zdraví kardiovaskulárního systému.
  • Hraje klíčovou roli při udržování normální hustoty kostí.
  • Pomáhá udržovat dostatečnou hladinu vitaminu K v těle.

Obsah: 90 kapslí | Doplněk stravy

Detailní informace

Do 24 hodin
Do 24 hodin
expedujeme objednávku
Přírodní výtažky
Přírodní výtažky
koncentrované extrakty
Výroba v ČR
Výroba v ČR
kvalita bez kompromisu

Detailní popis produktu

Význam vitaminu K

Vitamín K je často opomíjená, ale přitom velmi důležitá látka. Vitamin K může přispívat v boji proti kalcifikaci tepen, a tím pomáhat při udržování zdravého kardiovaskulárního systému. Vitamin K2 je také důležitý pro transport vápníku z krevního oběhu do kostí, čímž přispívá k udržení normální hustoty kostí.

Jak to funguje

Kalcifikace tepen může být přirozeným důsledkem procesu stárnutí. Naštěstí existuje způsob, jak proti tomu bojovat – pomocí vitamínu K. Bez dostatečné hladiny tohoto vitaminu se může vápník v krvi vázat na stěnu tepen, což vede k jejich kalcifikaci. S přibývajícím věkem může i menší nedostatek vitaminu K představovat riziko pro cévní systém.
Řada klinických dat také ukazuje, že vitamin K hraje roli při udržování normální a zdravé hustoty kostí. Napomáhá tomu tím, že usnadňuje transport vápníku z krevního oběhu do kostí. Kromě toho vitamin K také napomáhá lepší funkci bílkovin regulujících vápník v tepnách. Nedostatečná hladina vitaminu K může mít za následek rovněž zvýšenou cirkulující hladinu nedostatečně karboxylovaného osteokalcinu, což je spojeno se zvýšeným úbytkem kostní hmoty u žen po menopauze.

Vědecky podložený produkt

Klinické studie prováděné na lidech uvádějí, že vitamin K hraje důležitou roli při udržování zdravé hustoty kostí. Děje se tak tím, že usnadňuje transport vápníku z krevního oběhu do kostí. Matrix Gla-protein (MGP) je protein závislý na vitaminu K a pro svou správnou funkci musí být karboxylován. Nedostatečné množství vitaminu K může mít za následek neaktivní nekarboxylovaný MGP, který se může hromadit v tepnách. Vzhledem k tomu, že MGP může potenciálně tlumit kalcifikaci tepen, hraje významnou roli ve stárnoucím kardiovaskulárním systému. Nedostatečné množství vitaminu K v našem těle může vést k vázání vápníku na stěnu tepen, což vede k jejich kalcifikaci.
Vědci v Rotterdamu provedli rozsáhlou klinickou studii o zdraví srdce a vitaminu K2. Do sedmileté studie bylo zařazeno 4 800 účastníků. U těch, kteří ve stravě přijímali nejvyšší množství vitaminu K2, došlo ke zlepšení stavu kardiovaskulárního systému. Studie na zvířatech ukazují, že odpovídající příjem vitaminu K může blokovat dalšímu usazování vápníku. Kromě toho bylo také prokázáno, že vyvolává až 37% regresi.

Užívání

Užívejte 1 kapsli denně během jídla, nebo podle doporučení lékaře.

Složení kapsle

Vitamín K2 (jako trans menachinon-7) 45 mcg (60 % RHP)
Pomocné látky: triglyceridy se středně dlouhým řetězcem, želatina, glycerin, čištěná voda, barvivo karob

Obsah: 90 kapslí

RHP = referenční hodnota příjmu.

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v chladu a suchu. Nevystavujte slunečnímu záření.
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ML Avatar autora | 20.6.2022
Beru tento vitamín spolu s větší dávkou D a pozitivně se projevil účinnost na vysoký tlak, výsledky krve jsou spolu s dalšími produkty které užívám mnohem lepší
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad [&] techka s.r.o.
Redesign by Filipes Media 🧡