Ingredience

Vitánie snodárná

 

Vitánie snodárná (Ashwagandha) je známá už tisíce let jako jedna z nejúčinnějších bylin, kterou kdy ajurvédská medicína objevila. Funguje jako adaptogen, což znamená, že pomáhá organismu zvýšit jeho odolnost a adaptovat se na psychický i fyzický stres. Prameny uvádějí její blahodárné účinky nejen v případech nervového vyčerpání, únavy apocitu vyhoření, ale i jako prostředku proti impotenci nebo nízkému počtu spermií.

Ashwagandha dokáže snižovat hladinu stresového hormonu kortizolu, má silné antidepresivní účinky a může se srovnávat i s dnešními léky používanými právě na zmírnění deprese a úzkosti.

Tato bylina původem z Indie, Pákistánu a Srí Lanky pomáhá chránit centrální nervovou soustavu, regenerovat mozkové buňky a opravovat synapse kterými buňky komunikují mezi sebou. Díky tomu zlepšuje paměť, schopnost učení a kognitivní funkce.

Bakopa drobnolistá

 

Bakopa drobnolistá (Bacopa monnieri) ovlivňuje hladinu acetylcholinu v mozku a má výrazné antioxidační účinky, díky čemuž zlepšuje paměť a působí jako prevence infarktu, mozkových příhod a ostatních neurodegenerativních onemocnění. Přispívá také k lepší adaptabilitě našeho mozku na stres, čímž zabraňuje jeho poškození a udržuje ho v kondici.

Tato vytrvalá rostlina pochází z mokřadů jehovýchodní Asie a často byla také nazývána Brahmi na počest boha-stvořitele jménem Brahma. I to dokazuje, jaká moc jí byla připisována. Užívala se na zlepšení kognitivních funkcí třeba při učení dlouhých pasáží textu.

Na rozdíl od mnoha současných antidepresiv, které negativní účinky stresu pouze potlačují, bakopa jim jako adaptogen dokáže předcházet po fyzické stránce i z chemického hlediska.

Rozchodnice růžová

 

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je oblíbený adaptogen, který zlepšuje reakce těla na stres a únavu. Udržuje mozek v kondici a stimuluje nervový systém v boji proti únavě. Některé studie naznačují, že učinné organické látky obsažené v rozchodnici (rosaviny a salidrosiny) mají potenciál v pomoci při opravě poškozených neuronů a aktivují syntézu adenosintrifosfátu, který je pro tělo i mozek hlavním zdrojem energie.

Tato rostlina, která se vyskytuje v arktických částech Asie a Evropy, je v medicíně využívána už od starověku. Dnes se o ní mluví jako o ideálním nootropiku pro studenty. Zvyšuje totiž pozornost při úkolech zaměřených na detaily a zlepšuje koncentraci na delší časový úsek.

Rozchodnice ovlivňuje hladinu serotoninu, noradrenalinu a beta-endorfinů v našem mozku, čímž dokáže zlepšovat náladu a pomáhá organismu dostat se ve stresových situacích zpět do uvolněného stavu.

Související produkty

Produkty Mentis Lab lze také kombinovat mezi sebou a dosáhnout tak ještě lepších účinků na vaše tělo i mysl.

Co říkají zákazníci

Často kladené otázky

 • Jak rychle působí Mentis Zen?

  Toto je velmi individuální, ale podle zkušeností uživatelů je účinek znatelný do jedné hodiny. Není také neobvyklé, že se účinek může dostavit až v rámci jednoho až tří dnů. Pokud se v tomto rozmezí požadovaný účinek nedostaví, zvyšte dávku na 2 kapsle denně. Bakopa drobnolistá potřebuje pro maximální využití zhruba dvoutýdenním užívání.

 • Jak správně užívat Mentis Zen?

  Doporučujeme užívat 1-2 kapsle denně spolu s jídlem obsahujícím tuky (např. vejce, ořechy nebo krillový olej).

 • Je možné užívat Mentis Zen dlouhodobě?

  Ano, látky obsažené v Mentis Zen užívají lidé již po staletí a za tu dobu u nich nebyla prokázána toxicita pro lidský organismus, a to ani při dlouhodobém užívání. Naopak, dlouhodobé užívání pomáhá maximálně vytěžit jejich potenciál.

 • Pro koho je Mentis Zen určený?

  Mentis Zen lze doporučit dospělým, kteří žijí pod dlouhodobým tlakem a stresem. Je vhodný také pro všechny, kteří aktuálně procházejí stresovou situací nebos e na podobnou situaci připravují.

 • Je možné užívat Mentis Zen v těhotenství?

  Ačkoli u látek obsažených v doplňku nebyla prokázána toxicita na lidský organismus, doporučujeme užívání doplňku během těhotenství či kojení konzultovat s vaším lékařem.

 • Je možné užívat Mentis Zen s jinými léky?

  Ve většině případů je užívání Mentis Zen s jinými léky možné, ale některé látky obsažené v doplňku mohou zvyšovat účinnost některých léků, a proto doporučujeme užívání doplňku konzultovat s Vaším lékařem.

 • Mohu Mentis Zen kombinovat s jiným doplňkem z řady Mentis?

  Ano, všechny naše doplňky připravujeme tak, aby mohly být užívány společně. Každý z nich totiž pokrývá jinou část potřeby člověka.

 • Je Mentis Zen vhodný i pro děti?

  Množství účinných látek v doplňku bylo navrženo pro dospělou osobu, a ačkoli u látek nebyla prokázána toxicita pro lidský organismus, podávání dětem nedoporučujeme. Pro děti připravujeme speciální produkty, které se brzy objeví na trhu.

 • Je Mentis Zen vhodný i pro vegany a alergiky?

  Ano, produkt neobsahuje živočišnou složku, je vyroben bez konzervačních látek, umělých barviv, příchutí a aromat. Přípravu, výrobu a kompletaci pro nás zajišťuje partner, který úzce spolupracuje s farmaceutickými společnostmi. Všechny látky jsou produkovány renomovanými dodavateli a jsou dodávány s certifikátem kvality.

 • Co znamená pojem standardizovaný extrakt?

  Jedná se o extrakt dané byliny, který má účinnou látku ve stanovené koncentraci, což zaručuje požadovaný obsah dané látky v doplňku.