Melatonin 3 mg, 60 kapslí

289 Kč / ks
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
30.9.2021

Dopřejte si dávku melatoninu, která přispěje ke zlepšení kvality spánku. Také vám pomůže v důsledku časového posunu, proto se hodí i pro cestovatele.

Melatonin může mít následující příznivé účinky:

  • Podpořit kvalitu spánku a srovnat biologické hodiny.
  • Podpořit funkci imunitního systému.
  • Působit proti volným radikálům.
  • Podpořit kognitivní funkce v pokročilém věku.

Obsah: 60 kapslí | Vhodné i pro vegany | Doplněk stravy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zlepšete svůj spánek

Problémy se spánkem jsou dnes velmi časté. Přispívají k tomu i všudypřítomné displeje počítačů a mobilů, které vyzařují tzv. modré světlo. Dobrý spánek je přitom nezbytný pro fyzické i dušení zdraví. Řada lidí trpí problémy s usínáním nebo se často budí uprostřed noci.
Spánek je regulován cirkadiánním rytmem, který je ovlivňován melatoninem. Přirozená produkce tohoto hormonu s přibývajícím věkem klesá, což může narušit biologický rytmus a v důsledku toho i kvalitu spánku. Výzkumy ukazují, že kromě spánku nabízí melatonin i řadu dalších zdravotních výhod, jako je podpora antioxidantů, imunitního systému a kognitivních funkcí nebo ochrana DNA.

Jak to funguje?

Melatonin – přezdívaný „hormon spánku“ – se přirozeně tvoří v těle (z aminokyseliny tryptofan). Nejznámější je pro svůj vliv na tzv. biologické hodiny, nebo odborně cirkadiánní rytmus. Výzkumy ovšem potvrzují i další příznivé účinky melatoninu v lidském organismu.

Podpora spánku. Produkce melatoninu v těle se během stárnutí snižuje. Proto může být doplňování tohoto hormonu vhodným řešením pro lidi v pokročilém věku, kteří trpí problémy se spánkem. Doplnění hladiny melatoninu může pomoci i všem ostatním, kteří se často potýkají s problémy se spánkem a potřebují srovnat své biologické hodiny. Ideální je také v případě časového posunu při cestování, neboť pomáhá snížit pocit únavy.

Antioxidační ochrana a podpora buněčné DNA. Výzkumy ukazují, že melatonin má silné antioxidační účinky. Odstraňuje v těle některé z nejběžnějších volných radikálů (hydroxylové i peroxylové), a to dokonce účinněji než jiné antioxidanty. Kromě toho podporuje ostatní antioxidanty, čímž pomáhá zvyšovat celkovou antioxidační ochranu organismu. Je také důležitý pro podporu buněčné DNA. Pomáhá totiž inhibovat volný radikál peroxynitrit, který napadá vlákna DNA uvnitř buněk.

Imunitní systém. Melatonin pomáhá aktivovat T-lymfocyty (druh bílých krvinek), které regulují imunitní systém. To znamená, že pomáhají ostatním buňkám reagovat na invazi cizorodých molekul. Aktivací T-lymfocytů tak melatonin podporuje imunitní systém jako celek.

Kognitivní funkce. Zhoršení kognitivních funkcí je normálním důsledkem přirozeného procesu stárnutí. Nástup těchto problémů ovšem může souviset s hladinou melatoninu v těle. Melatonin totiž poskytuje podporu systému antioxidační ochrany mozku a pomáhá potlačovat faktory (např. volné radikály v mozku), které mohou podněcovat věkem způsobený pokles kognitivních funkcí.

Vědecky podložený produkt

Vědecký výzkum v posledních letech prokázal, že melatonin není jen pomocníkem při problémech se spánkem. Zajímavé na melatoninu je také to, že může být podáván různými způsoby – od tradiční formy kapslí s normálním nebo prodlouženým uvolňováním až po lipozomální podání. Tento doplněk stravy je pro vás vhodný v případě, že hledáte produkt s nižším obsahem melatoninu.

Užívání

Užívejte 1 kapsli 30 až 60 minut před spaním, nebo podle doporučení lékaře. Melatonin je přirozeně produkován epifýzou v noci, pro dosažení optimálních výsledků by tedy měl být tento doplněk stravy užíván v noci.

Složení kapsle

Melatonin 3 mg
Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, rostlinná celulóza (kapsle), rýžový koncentrát

Obsah: 60 kapslí

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v chladu a suchu. Nevystavujte slunečnímu záření.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.