Jak vyřešit stres z home office? Úkol jako na míru pro přírodní nootropika

Zažili jsme to při jarní vlně. Krátká euforie z možnosti pracovat z pohodlí domova, vyhnout se dojíždění i neoblíbeným kolegům. Pocit svobody však brzy vzal za své a my začali home office vidět v jiném světle. Specifika práce z domova mohou mít totiž na naše zdraví závažné dopady.

 

Home office a stres z práce

Práce z domova se mohla kdysi zdát jako benefit snů pro work-life balance, jeho kontinuální praktikování po několik měsíců odhalilo, že s sebou přináší i nepříjemné efekty, z nichž absolutně nejčastěji dominuje stres.

To ostatně již několik let potvrzují i vědecké studie [1], které uvádějí, že vysoký stres pociťuje 41% tzv. pracovníků na home office (ve studii nazývaní jako hypermobilní) ve srovnání s 25% stacionárně pracujícími profesionály.

000000050

 

Co doma spouští stres

Mezi hlavní příčiny rostoucího stresu patří například ztráta pevného rozvrhu, příliš mnoho rozptylujících faktorů, nadužívání elektroniky a pocit izolace.

Zatímco za běžného režimu se režim našeho dne rozvrhne více či méně sám a má jasně definované časové schéma (vstávat - cesta do práce - pracovní doba - cesta domů – volno - spánek), v případě práce doma se hranice mezi prací a volnem stanovují obtížněji. Ne každý dokáže režim zavést a disciplinovaně udržet vlastní vůlí a tím nám vzniká hned první zdroj dodatečného napětí.

V práci jsme si mohli stěžovat na upovídanou kolegyni nebo nadřízeného mikromanažera, doma si však o naši pozornost mohou říkat děti, partner, sousedé anebo přátelé a rodina na telefonu, kterým najednou nelze odpovědět: "Teď nemůžu, jsem v práci." A totéž platí pro sociální sítě a zpravodajské servery. Všechny tyto vlivy nám narušují plynulost práce, která se rozřeďuje do mnohem delšího časového okna, než by bylo případem v kanceláři.

Digitální smog a expozice modrému světlu z displejů může narušit náš cirkadiální rytmus a ovlivnit tak kvalitu spánku.

Sečteno a podtrženo – při práci z domova na nás působí řada různorodých stresorů. Každý z nás se postupem času začne adaptovat a vymýšlet své kompenzační strategie – zavedení pevného rozvrhu na doma, udržování pravidelných sociálních kontaktů na dálku, pravidlo jednoho otevřeného okno na monitoru či častější říkání "ne". V Mentis Lab jsme jeden podporný rituál vytvořili pomocí nootropik a hlavní roli v něm hrají zcela přírodní látky.

 

Jak přírodně "hacknout" stres

Příroda je předvídavá a v jejím bohatství se nachází celá řada látek, se kterými již naši předci dokázali navodit klid či budovat houževnatost. Těmi látkami jsou i přírodní nootropika, potentní směsi extraktů z bylin a dalších přírodních látek, které dokážou ovlivnit mozkové funkce i naši psychiku.

Pro prevenci i potlačení stresu byly vyvinuty Mentis Zen a Mentis Up, zatímco pro obnovení klidu a soustředění lze využít nootropika v Mentis Chill.

 

Posilněte se "zlatým kořenem"

Jednou z účinných látek přípravku Mentis Zen je rozchodnice růžová, která je pro své léčivé účinky nejen v Asii, ale i našich zeměpisných šířkách využívána více než 400 let. Tento "zlatý kořen", jak je rozchodnice také často nazývána, probouzí novou chuť do života, podporuje naši psychickou odolnost a imunitní systém při boji s viry a bakteriemi. Přestože v rostlině nenajdeme žádný kofein, dostane se nám nebývalého přívalu energie, rozjasní se nám mysl a zlepší koncentrace.

Druhou složkou produktu Mentis Zen je vitánie snodárná, která je skvělým pomocníkem při zvládání stresu, působí proti stavům úzkosti, depresím a celkovému vyčerpání. Jak už napovídá název této ajurvédské byliny, pomáhá i kvalitnímu spánku.

 

Zasloužíte si přírodní "hormon štěstí"

Aktivní látky obsažené v přípravku Mentis Up zase okamžitě zlepšují náladu a motivují do další práce, což může napomoci obtížnějšímu soustředění v domácím prostředí. Hlavní přísadou tohoto produktu je totiž třezalka tečkovaná, která je už od středověku známá pro svoje uklidňující účinky, pozitivní vliv na žaludeční neurózy a lehké formy depresí. V kombinaci s pomocníkem při tvorbě tzv. hormonu štěstí, griffonií simplifocia, která vám pomůže udržet dobrou náladu a navodit pocit uvolnění, si můžete být jistí, že i při práci z domova budete mít svůj denní program pod kontrolou.

 

Theanin pro rychlou úlevu

Nastane-li přece jen den, kdy vám situace přerůstá přes hlavu a potřebujete rychle ulevit, nesahejte hned po sklence vína, ale vyzkoušejte raději vědecky ověřené účinky uklidňující třezalky tečkované, acetyl L-karnitinu, theaninu a guarany. Právě theanin, který se běžně vyskytuje v zeleném čaji, prokázal účinnost ovlivňovat psychoaktivní procesy v našem mozku a navodit stav relaxace bez nežádoucí ospalosti.
Mentis Chill+ je tak ideální pomocník na potlačení stresu, nervozity a únavy. Účinky se dostavují prakticky okamžitě, během několika desítek minut.

 

 

Reference:

[1] Eurofound and the International Labour Office (2017), Working anytime, anywhere: The effects on the world of work, Publications Office of the European Union, Luxembourg, and the International Labour Office, Geneva.

 
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení