Vitamín D3 1000 IU, 250 kapslí

389 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024

Udržujte dostatečnou hladinu vitaminu D3 po celý rok pomocí doplňku stravy Life Extension. Podpoříte tak kvalitu kostí a imunitní systém.

Příznivé účinky vitaminu D3:

  • Přispívá k normálnímu stavu kostí a zubů.
  • Přispívá k normálnímu stavu imunitního systému.
  • Přispívá k udržení normální činnosti svalů.
  • Podílí se na procesu dělení buněk.
  • Přispívá ke správnému vstřebávání vápníku a fosforu.

Obsah: 250 kapslí | Doplněk stravy

Detailní informace

Do 24 hodin
Do 24 hodin
expedujeme objednávku
Přírodní výtažky
Přírodní výtažky
koncentrované extrakty
Výroba v ČR
Výroba v ČR
kvalita bez kompromisu

Detailní popis produktu

Přehled účinků

Vitamín D3 si tělo bez dostatku slunečních paprsků vytváří jen velmi obtížně, což je v našich zeměpisných šířkách problém především v zimních měsících. Pro dostatečnou hladinu vitamínu D3 po celý rok je tedy nutné dbát na jeho správný příjem z potravy a doplňků stravy. Vitamín D3 je významný pro zdraví kostí a zubů, podporuje správnou funkci imunitního systému a podílí se na procesu dělení buněk.

Jak funguje

Vitamín D3 si lidský organismus může syntetizovat v kůži po vystavení ultrafialovému záření UVB ze slunečního světla. Kvůli nedostatku slunečního svitu v zimním období a používáním opalovacích krémů během letních měsíců může být potlačena schopnost organismu produkovat „déčko“. Vitamin D3 je považován za nejdůležitější formu vitaminu D. Obsažen je především v živočišné stravě, jako je rybí tuk nebo vejce. Jeho obsah je poměrně malý, proto byste měli zvážit jeho příjem pomocí doplňků stravy.
Vitamin D významně podporuje normální hustotu kostní tkáně. Vědci navíc potvrdili zásadní roli, kterou vitamin D hraje při regulaci zdravého dělení a diferenciace buněk. Známý je také jeho významný vliv na lidskou imunitu, která je důležitá právě v zimním období, kdy je získávání „déčka“ prostřednictvím slunce velmi omezené. Nedostatek vitaminu D je spojován s celou řadou běžných problémů souvisejících s věkem.

Vědecké poznatky o výrobku

Určité množství vitaminu D jsme sice schopni si v těle vytvořit, ale většinou to nestačí pro udržení jeho dostatečné hladiny. Další množství vitaminu D bychom proto měli přijímat ze stravy, slunce nebo doplňků stravy.
Společnost Life Extension doporučuje zdravým dospělým lidem denně přijímat 5 000–8 000 IU vitaminu D3. Tři měsíce po každodenním užívání této dávky je vhodné provést krevní test na 25-hydroxyvitamin D. Na základě toho můžete upravil denní dávku vitaminu D3 tak, aby se jeho optimální hladina v krvi celoročně pohybovala mezi 50–80 ng/ml.
Při příjmu vitaminu D ve stravě nebo při jeho produkci v kůži přeměňují játra a ledviny vitamin D na jeho aktivní formu známou jako 1,25-dihydroxyvitamin D neboli vitamin D3. Prakticky každý typ tkáně v těle má receptory vitaminu D, proto tento vitamín potřebují ke správnému fungování. Kromě své role při udržování zdravých kostí je vitamin D zodpovědný za regulaci genů, které řídí růst a vývoj buněk, imunitní funkce či metabolismus.

Užívání

Užívejte 1 kapsli denně s jídlem, nebo podle doporučení lékaře.

Složení kapsle

Vitamín D3 (jako cholekalciferol) 1000 IU (500% RHP)
Pomocné látky: extra panenský olivový olej, olej se středně dlouhým řetězcem triglyceridů, želatina, glycerin, čištěná voda, extrakt z rozmarýnu

RHP = referenční hodnota příjmu

Obsah: 250 kapslí

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v chladu a suchu. Nevystavujte slunečnímu záření.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad [&] techka s.r.o.
Redesign by Filipes Media 🧡