Ingredience

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny EPA a DHA

 

jsou jednou z klíčových složek naší stravy. Zlepšují regeneraci organismu, působí jako prevence před civilizačními chorobami, mají protizánětlivé účiky a podporují růst svalů.

Kyseliny EPA a DHA není naše tělo schopné samo vytvořit a musí je tudíž přijímat v potravě. Krillový olej je zdrojem nové generace těchto kyselin vázaných na fosfolipidy, což podporuje jejich snadné vstřebávání.

Fosfolipidy

 

Fosfolipidy jsou nejúčinněším transportním prostředkem pro omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA a usnadňují tak jejich využití v našem těle. Zlepšují činnost jater a zvyšují jejich regenerační schopnost. Tvoří důležitou součást buněčných membrán, účastní se transportu tuků v krvi a mají význam pro regulační mechanismy uvnitř organismu.
Nedostatek fosfolipidů může negativně ovlivnit duševní výkonnost, zhoršit paměť či schopnost soustředění. Zároveň může způsobit nedostatečné zásobování buněk živinami vedoucí k malátnosti, únavě a zhoršené odolnosti vůči infekcím.

Astaxanthin

 

je jedním z nejsilnějších známých antioxidantů. Dokáže likviduje volné radikály a vysoce reaktivní formu kyslíku, tzv. singletní kyslík. Jeho přísun vede k nárůstu výkonnosti, zlepšuje kvalitu buněčných struktur, omlazuje pokožku, chrání ji před slunečním zářením a zlepšuje její pružnost. Působí také jako ochrana před šedým zákalem a celkově zlepšuje kondici očí

Astaxanthin celkově velmi účinně podporuje nervový a kardiovaskulární systém, zvyšuje energii organismu a jeho odolnost. V produktu Mentis Krill chrání omega-3 mastné kyseliny v krillovém oleji před oxidací, udržuje je čerstvé a zachovává jejich přirozené vlastnosti.

Krill

 

Krillový olej není jen alternativou k rybímu tuku, se kterým většina z nás získala (ne zrovna příjemnou) zkušenost už v útlém věku. Jde doslova o revoluci v získávání Omega-3 nenasycených mastných kyselin. Ryby kvůli znečištění oceánů obsahují vyšší množství toxinů (například olova a rtuti), což se promítá i do samotného rybího tuku, oproti tomu krill žije v čistších oceánech polárního pásu a živí se výhradně fytoplanktonem, který není zmíněnými toxiny nijak ovlivněn. Zatímco u rybího tuku je tak potřeba pečlivě sledovat maximální denní dávku, u krillového oleje není třeba se ničeho bát.

Získávání krillu je navíc výrazně šetrnější k přírodě. Provádí se ekologickým a trvale udržitelným způsobem a místo výlovu je 100% dohledatelné pomocí GPS souřadnic. Ihned po lovu je krill pečlivě zpracováván, aby byla zajištěna jeho vysoká kvalita.

Krillový olej má všechny benefity rybího oleje, který také postupně nahrazuje ve zdravých jídelníčcích. Omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA působí protizánětlivě a podporují imunitní systém a normální funkci srdce. Velké množství antioxidantů chrání buňky a fosfolipidy podporují mozkovou činnost. Krillový olej chrání pokožku a pomáhá v boji proti vráskám.

ECO-HARVESTING®

 

ECO-HARVESTING® je unikátní technologie výlovu krilu, která je šetrná k místnímu prostředí a ekologii. Krill je velmi důležitým živočišným druhem v antarktickém mořském ekosystému. Proto máme závazek zajistit jeho budoucnost, a tím i budoucnost zvířat, která mají krill jako primární zdroj potravy.

Náš krillový olej se skládá ze 100% čistého Superba Krill oleje, jediného krillového oleje s úplnou certifikací pro udržitelnost, kterou vydává Rada pro námořní správu (MSC). Technologie Eco-Harvesting využívá speciálně navržený systém vlečných sítí a přímých hadic, který odděluje nežádoucí vedlejší úlovky a nepoškozené je vrací zpět. To má za následek minimální dopad na životní prostředí a zabraňuje enzymové degradaci krunýře živočichů, což umožňuje větší ochranu klíčových živin.

Související produkty

Produkty Mentis Lab lze také kombinovat mezi sebou a dosáhnout tak ještě lepších účinků na vaše tělo i mysl.

Co říkají zákazníci

Často kladené otázky

 • Co je to krilový olej?

  Krilový olej se získává z krilu (krunýřovky krilové), což je korýš, kterému se nejlépe daří v čistých antarktických vodách. Jeho získávání je ekologičtější než u rybího oleje, místo výlovu krilu je navíc stoprocentně dohledatelné pomocí GPS souřadnic.

 • Jaký je rozdíl mezi krilovým olejem a rybím olejem?

  Krilový olej má mnohonásobně vyšší obsah antioxidantů než rybí olej, a navíc u něj nehrozí, že bude obsahovat rtuť, polychlorované bifenyly, těžké kovy a další toxiny, kterými je kontaminována většina ryb.

 • Jaký je rozdíl mezi omega-3 fosfolipidy and omega-3 triglyceridy?

  Struktura těchto dvou lipidů je podobná, v našem organismu ale hrají podstatně odlišné role. Triglyceridy sice slouží jako důležitý zdroj energie, jejich nadbytek ale vede k ukládání do tukové tkáně a zvyšuje riziko arterosklerózy a z ní plynoucích potíží. Fosfolipidy oproti tomu vytvářejí membránu důležitou pro řadu buněčných struktur, umožňují průnik potřebných látek dovnitř buněk a naopak zabraňují průniku těch nežádoucích.

 • Co je to astaxanthin?

  Astaxanthin patří do skupiny karotenoidů, tedy červených pigmentů rozpustných v tucích. Je obsažen v řasách a některých rostlinách a patří k nejsilnějším známým antioxidantům. jeho přísun vede k nárůstu výkonnosti a posiluje odolnost organismu.

 • Jak správně užívat Mentis Krill?

  Doporučujeme užívat 2-4 kapsle denně či podle doporučení odborníka.

 • Je možné užívat Mentis Krill dlouhodobě?

  Ano. Mentis Krill obsahuje krilový olej, který je bohatým zdrojem aktivních látek, u nichž byl prokázán pozitivní dopad na lidský organizmus. Tento účinek mají zejména při dlouhodobém užívání. 

 • Pro koho je Mentis Krill určený?

  Výrobek doporučujeme všem dětem a dospělým, kteří si chtějí udržet zdravý životní styl.

 • Je možné užívat Mentis Krill v těhotenství?

  Ano, užívání omega-3 mastných kyselin je v průběhu těhotenství a kojení odborníky dokonce doporučováno.

 • Je možné užívat Mentis Krill s jinými léky?

  Ve většině případů je možné užívat Mentis Krill s jinými léky, pokud však užíváte léky na cholesterol, doporučujeme užívání doplňku konzultovat s Vaším lékařem.

   

 • Mohu Mentis Krill kombinovat s jiným vaším doplňkem stravy?

  Ano, připravili jsme všechny naše doplňky tak, aby mohly být užívány společně. Každý pokrývá jinou část potřeby našeho organismu. 

 • Je Mentis Krill vhodný i pro děti?

  Ano, Mentis Krill je vhodný i pro každodenní užívání dětmi. I ony potřebují příjem omega-3 mastných kyselin.