Taková malá cholerická historka

01.11.2017
Čtěte celý článek

"Já na Tebe neřvu, já Ti jen dávám zpětnou vazbu", hřmělo přes pracovní stůl v naší kanceláři a já si říkala, že jsem měla raději zůstat na homeoffice. Víc bych toho udělala a tuhle scénu jsme si mohli ušetřit.

George je cholerik.
Ví to o sobě a umí s tím pracovat. Většinou.
Pokud trefím špatný den, je lepší se někam uklidit.

V mezičase je to ale skvělý parťák do práce i sportovní nepohody. Práce mu jde neuvěřitelně od ruky. Je kreativní, ale zároveň systematický. Umí se nahlas smát a báječně bavit. Podělí se o poslední sušenku. Za svoje podřízené by umřel a kdyby jim někdo chtěl jakkoliv ublížit, se zlou by se potázal. Když je někde třeba pomoci, je první v řadě a burcuje ostatní, aby se přidali. Prostě, neměnili byste.

S výjimkou těch pár cholerických dní, které to ale umí důkladně vyvážit.

Nikdy jsem se s tím nenaučila pracovat. Jsem hodně citlivá, možná až moc. Každý výbuch mě uzemní na několik týdnů. Nedokážu se soustředit na práci. Trápím se tím, co jsem udělala špatně. Něčím jsem to přece musela vyvolat. Přece není možné, že by jen tak přišel naštvaný odněkud a na mně si to jen vylil. Ne, takový není. Chyba musí být ve mně. Samozřejmě si částí své bytosti uvědomuji, že to je absurdní. George mi opakovaně řekl, že někdy prostě vybuchuje a se mnou to nesouvisí. Ale vykládejte to mému mozku. Má vlastní názor.

Poslední měsíc máme takovou tichou dohodu.
Černá Zenová krabička stojí na čáře, která odděluje naše pracovní stoly. Každý z nás má právo kterýkoliv den v kteroukoliv hodinu říct klíčové slovo "ZEN".

Znamená to, že přišel o náladu. Že předem tuší, co v tom druhém může vyvolat a jaké důsledky to může mít. Zobne si (nebo si zobneme oba) a půl hodiny na sebe nemluvíme. Slovem nemluvíme nemyslím "Já s tebou nemluvím!", ale "Dopřávám Ti čas".

A jak si můžete svůj čas na "ZEN" udělat i Vy? Vyzkoušete Mentis ZEN!

V drtivé většině případů je klid. Zmizí chuť se hádat, horní stresová hladina se rozplyne. Někdy si říkám, jestli víc pomáhá ta půlhodina ticha nebo ta nootropika :-)

Díky za Zen!
Bára